Články - archiv
|
|
Pokud přijde řeč na ušlechtilou plíseň, tak se zřejmě leckomu vybaví penicilín... (celý článek)
Jedním z největších socioekonomických problémů v Evropě je obezita. Náklady spojené s její léčbou dosahují až 8 % celkového rozpočtu na zdravotnictví jednotlivých evropských zemí. V České republice trpí nadváhou 35 % dospělé populace, obezitou pak 17 % a tato situace má vzrůstající tendenci! (celý článek)
Cvičit s brýlemi není nic příjemného ani praktického. Právě proto i skalní příznivci brýlí sahají při sportu raději po kontaktních čočkách. Připomeňme si pár důležitých zásah, které bychom měli dodržovat, abychom si uchovali dobré zdraví a kvalitu čoček. (celý článek)
Problematika tuků je často diskutována a v této souvislosti se setkáváme s řadou mýtů a polopravd, které jsou stále ještě hluboko zakořeněny, a to bohužel i mezi odborníky.
(celý článek)
Druhá etapa úspěšného projektu „Růžová jízda proti rakovině prsu“ startuje 17. září 2007 v Klatovech. Hlavní náplní projektu je osvěta veřejnosti v oblasti prevence rakoviny prsu a zajištění distribuce poukázek Ženy ženám s příspěvkem 200 korun na vyšetření prsou. (celý článek)
Vysoký cholesterol a krevní tlak, nezdravý životní styl, strava, kouření, diabetes mellitus, stres, obezita a nedostatek pohybu – to vše ovlivňuje stav našeho kardiovaskulárního systému a jeho nejdůležitější součást - srdce. Vlastními životními návyky můžeme sami výrazně pomoci svému srdci, prodloužit a zkvalitnit svůj život - nebo naopak. Jednotlivé rizikové faktory se nesčítají, ale násobí!
(celý článek)
Hlavní funkcí imunitního systému je zneškodnění a eliminace mikroorganizmů a cizorodých látek (antigenů), tedy hlavně obrana proti infekcím. Při poruše funkce imunitního systému může docházet k rozvoji dalších onemocnění, které s poruchami imunity souvisejí. Jedná se zejména o alergická a autoimunitní onemocnění a nádory... (celý článek)
Mozek tvoří miliardy nervových buněk, tzv. neuronů, z nichž každý je propojen s 1 000 až 10 000 dalších. Těmto spojením se říká synapse a slouží ke komunikaci mezi mozkovými buňkami. Ke své činnosti potřebuje mozek nepřetržitý přísun energie, protože ačkoli představuje pouhá 2 % tělesné hmotnosti, spotřebovává 20 % energetického příjmu. Pro rozvoj a fungování mozku jsou velice důležité živiny, mj. kyseliny DHA a ALA a vitaminy skupiny B. (celý článek)
Od devadesátých let dochází v české společnosti k renesanci kojení. Po dobu delší než šest měsíců v současné době kojí zhruba třetina matek, tedy čtyřikrát více žen, než tomu bylo v roce 1993. Tato pozitivní zpráva však skrývá také drobné úskalí v podobě nechtěného těhotenství, ke kterému může během delší doby kojení dojít... (celý článek)
Přejít na stranu: první předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 následující poslední