Josef Křetinský z CK Frčíme: Zabalte se na zájezd jako profesionál (aneb Co by člověk neměl zapomenout na dovolenou)
Jako dítě jsem žil mnoho let v zahraničí, kde jsme s rodiči pravidelně jezdívali autem přes celou Evropu. Nyní jako majitel cestovní kanceláře vyjíždím na zájezdy i několikrát měsíčně. Není divu, že balení se pro mne stalo nezbytnou součástí každodenního života.
Nemám žádné seznamy, podle kterých bych postupoval při balení. V šatně mám šuplíky roztříděné podle aktivit. Cyklistické oblečení mám na jednom místě, turistické věci zase na jiném a ve speciální krabici mám cestovatelské „vychytávky“.
Proto se mohu balit maximálně den před odjezdem, někdy dokonce v den odjezdu. Vám to ale nedoporučuji. Na balení je dobré mít svůj klid a alespoň dva dny předem si již připravovat v hlavě seznam věcí a úkolů, které musíme před odjezdem zvládnout. A hned si je také zapisovat.
- Balení začínám tím, že si připravím zavazadla, která si na zájezd vezmu. Podle typu akce volím také příslušná zavazadla.
Do hotelu kufřík na kolečkách, na turistiku a pobyt v přírodě raději batoh. Mám zpravidla hlavní zavazadlo, příruční zavazadlo a jídlo.
Jídlo si dávám vždy zvlášť do krabice od banánů nebo menší krabice (podle délky a náročnosti akce). Není nic horšího než vytáhnout na zájezdu košili od kečupu nebo mastné skvrny od salámu. Krabice se také lépe skládají do autobusu a mám jistotu, že se mi křehké věci nepoškodí.
Zavazadla volím spíše menší, než větší. Velké zavazadlo se špatné převáží, špatně nosí a způsobuje, že do něj narvete i spoustu úplně zbytečných věcí, protože „ještě máte místo“.
- V hlavě si představuji jednotlivé životní situace, které mne na zájezdu potkají a postupně dávám oblečení na hromádky.
Například si představím, že na zájezdu budu spát, zabalím si tedy pyžamo, budu sportovat, nabalím věci na sport, nebo půjdu na procházku do města a zabalím více reprezentativní oblečení do společnosti.
Následně každou z aktivit rozeberu ještě podrobněji. Představuji si, jak se budu konkrétně oblékat a to ve směru od nohou až po hlavu. Ponožky, spodní prádlo, kalhoty nebo kraťasy, tričko, mikinu, brýle, klobouk nebo kšiltovku.
Na závěr myslím na techničtější část pobytu. Budu na zájezdu pracovat ? Zabalím si notebook, telefon, nabíječky a příslušné kabely. Budu fotit? Myslím na svůj fotoaparát a jeho výbavu. Samozřejmě projdu hygienu, potřeby např. do sauny (je-li v programu), na opalování či do moře.
- Jakmile mám hromádky, roztřídím je podle zavazadel na hlavní a příruční. Opět si představím, jak asi bude probíhat cesta a co budu v autobuse, v autě nebo v letadle potřebovat.
Na závěr věci zabalím do zavazadel.Zásadně si nenechávám zavazadlo balit někým jiným. Při balení mi všechny věci projdou rukama a mohu o nich ještě dál přemýšlet, případně něco důležitého přibalit.
Aby se vám lépe balilo, připravil jsem pro vás seznam těch nejdůležitějších věcí, které by vám neměly na správném pobytu s aerobikem u moře chybět.
Užijte si svůj zájezd, jak nejlépe umíte a nezapomeňte, že téměř každá věc lze něčím nahradit nebo v nejhorším dokoupit na místě. Takže před dovolenou hlavně žádný stres.
Kam frčet v nejbližších dnech?
Sportovní cyklo Korsika s Alenou Klímkovou 25.06.2014 - 06.07.2014
Chorvatsko - Dance & Fun s Ivou Mojžíškovou 27.06.2014 - 06.07.2014
Chorvatsko - aerobik v Poreči s Jiřinou a Luckou 27.06.2014 - 06.07.2014
Chorvatsko s Dášou Zavadilovou 15.08.2014 - 24.08.2014
Chorvatsko s Honzou a Janou 15.08.2014 - 24.08.2014
12. 06. 2014, 22.04:59