Obliba britských potravin v České republice je na vzestupu
Britská obchodní komora uspořádala setkání producentů tradičních britských gastronomických pochoutek s českými zástupci řetězců a obchodů s potravinami, restaurací a hotelů. Na programu byly kromě konkrétních obchodních jednání také ochutnávky nových produktů, které se díky této akci mohou již brzy objevit na českém trhu.
„Obliba britských potravin v České republice je na vzestupu, jsem ráda, že Češi kromě slavného černého čaje a sušenek postupně objevují i méně známé britské značky,“ řekla v průběhu akce velvyslankyně Velké Británie v České republice Jan Thompson.
Import britských potravin do České republiky zaznamenal meziroční nárůst o 5 %, což znamená hodnotu přesahující 110 milionů liber, tedy více než 3,7 miliard Kč. Stále oblíbenější jsou také britské nápoje, jejich dovoz v roce 2015 vzrostl dokonce o 28 %.
V rámci ochutnávek nechyběly sušenky, marmelády a džemy, mléčné výrobky, farmářské chipsy či dresinky a omáčky. Zastoupeny byly rovněž biopotraviny, bezlepkové potraviny a doplňky stravy. Z nápojů se jednalo hlavně o zázvorovou nealkoholickou limonádu, džusy, originální skotskou whisky, gin, vodku, ledové alkoholické koktejly, typický „ale“ a další piva, cider či pravý anglický čaj a kávu.
Mezi producenty, kteří chtějí představit svoje výrobky na českém trhu, patří společnosti Bionita, COCODA, Cocofina, Cranberry Wholesale, Fresh Marketing, Lick Yugurt, Little Pasta Organics, PharmaCare, Pots&Co, Savvy Foods, Scarlett&Mustard či Slim Pasta a také nápojářské firmy Ayurveda Pura, Beanies Coffee, Chase Distillery, Coldpress Foods, Fort Glen Whisky, Funkin Export, Gran Stead´s Ginger, Hecks Farmhouse Cider, Kold Cocktails, Old Dairy Brewery, Pollen Cider, Rochester Drinks, Tregothnan, Vimto, West Berkshire Brewery, Wild Weather Ales nebo Wold Top Brewery.
22. 03. 2016, 17.36:23